Ankara
0312 432 17 16
 

Work and Travel Ne Değildir

Essiz bir Work and travel deneyimi için dogru bilgi ve beklentiler çok önemli.

 

Work and Travel programini en dogru biçimde sizlere anlatmak ve Amerikaya dogru beklentilerle gitmenizi saglayabilmek adina bu programin ne olmadigina dair sizleri bilgilendirmek istedik, çünkü Wat programi bilinçli olarak degerlendirildiginde muhtesem firsatlarla dolu bir deneyim olacaktir
 
Work and Travel Programi bir dil kursu, yaz okulu programi degildir
 
Yaz okulu veya dil kursu programlari tamamen istekleriniz dogrultusunda organize edilir ve ödediginiz ücretle orantili olarak belli servisler hizmetinize sunulur ve siz sadece kurs veya gezi programinizi tamamlar, ülkenize dönersiniz. Work and Travel Programi ise bir çalisma dönemi ve bu dönemin sonunda yapilan tatilden olusan, kisisel gelisiminize önemli katkilar saglayacak kültürel bir degisim programidir.
 
Bu programa katilan adaylar ABD de çalisma deneyimi kazanmak, bunu yaparken de ayni zamanda da kendi giderlerini karsilayarak Amerikada kendi ayaklari üzerinde kalarak yasamak ve tatil yapmak isteyen üniversiteli ögrenciler olmalidir.
 
En az maliyetle Amerikada yaz döneminde çalisip, sonrasinda seyahat etmenin ve farkli programlarla kazanilmasi güç birikimler elde etmenin mümkün oldugu ve yine diger programlarla karsilastirildiginda vize aliminin en kolay oldugu programdir.
 
Work and Travel Programi bir turistik gezi programi degildir
 
Work and Travel isminden de anlasilabilecegi gibi ilk önce Work ve ardindan travel bölümlerinden olusan programdir. Programin %80ini olusturan work kisminda isvereniniz sizi turist olarak degil bir çalisani olarak görecektir. Isveren için, yaz döneminde ayni is yerinde çalisan Amerikali bir üniversite ögrencisinden farkiniz yoktur.
 
Ögrenci isvereninin beklentilerini göz önünde bulundurmalidir ve çalisan olarak sorumluluklarini bilmelidir. Çalisma saatleri içinde isveren ögrencinin kendisine verilen isi yapmasini ve aldigi saat ücretinin hakkini vermesini bekler. Bu nedenle ögrencinin çalisma saatleri içinde Ingilizce gelistirme ve eglenme beklentilerini minumumda tutmasi gerekir.
 
Ayrica isteyen ögrenciler, program bitiminde toplam program süresini asmayacak sekilde 25 güne kadar Amerikada seyahat ve eglence amaçli da kalabilirler.
 
Work and Travel Programi Ingilizce ögrenmek için degil, Ingilizce pratigi yapmak içindir.
 
Work and Travel Programina katilabilmek için en az orta seviyede konusma Ingilizcesine sahip olmalisiniz. Program size Ingilizcenizi gelistirebilmeniz için pratik yapma firsati vermektedir. Ingilizcenizi çogu zaman çalisirken degil, yabanci WAT ögrencileriyle ya da Amerikalilar ile arkadas olup, onlarla sosyal hayata katilarak gelistirebilirsiniz. 
 
Work and Travel Programi, sadece Ingilizce gelistirmek veya sadece eglenmek amaçli gidilmesi uygun bir program degildir.
Günde ortalama 8 saat çalisan ögrenci, günün geri kalan kisminda gezebilir, eglenebilir, yeni arkadaslar edinerek; Ingilizcesini sosyal yasam içinde zaten gelistirebilir ve Ingilizcesinin gittigi güne göre gelisme gösterdigini gözlemler.
 
Work and Travel programi temelde bir macera programidir, her zaman her sey mükemmel gitmeyebilir.
 
Work and Travel Programinda ilk günler adaptasyon problemi yasayabilirsiniz bulundugunuz çevreye, Amerikalilarin is disiplinine, yemek kültürüne uyum saglama konusunda ilk haftalarda zorluk yasayabilirsiniz. Bu nedenle, programa katilan hiçbir ögrenci ilk haftalarda uyum sorunu yasamadigini ve hiç zorluk çekmedigini iddia etmez, ancak yasanabilecek tüm sikintilara ragmen istisnasiz her ögrencinin ortak söylemi "iyi ki gitmisim" olur.
 
Her ne kadar yasadiginiz sorunlarla ilgili olarak gerek bizden, gerekse Amerikada hizmet veren sponsor firmamizdan destek alacak olsaniz  da, problemlerle karsilastiginizda kendi kendinize problemi çözme yollarini aramali, bu programin ayni zamanda bir kisisel gelisiminize katki saglayan ve kendi ayaklarinizin üzerinde durmanizi gerektiren bir program oldugunu unutmamalisiniz.
Express English Ankara - (5/20/2016)
TESOL TÜM TÜRKİYE İÇİN TEK TELEFON 0312 432 17 16
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI ORTAOKUL - (5/14/2015)
1. FERUDİN BASHIROV - ANKARA MALTEPE ORTAOKULU 2. RABİA GÖKDENİZ - ÇORUM MERKEZ ORTAOKULU 3. FATMA ELİF BAKIRCI - DENİZLİ LÜTFİ EGE ORTAOKULU
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI - (5/14/2015)
1. SİMGE ERDOĞAN - ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 2. AHMET ÖZKILINÇ - KÜTAHYA NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ 3. ALİCAN AYDIN - İSTANBUL LİSESİ
TESOL SERTİFİKASI İngilizce Öğretmeni olmak ister misiniz? - (4/14/2015)
Çin, Japonya ya da Güney Kore'de aylık $2500 US ile 12 ay sözleşmeli İngilizce öğretmenliği için lütfen bizimle iletişim kurun.
TESOL SERTİFİKASI - (3/24/2015)
ONLINE TESOL KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AVANTAJLI FİYATLARLA TESOL SERTİFİKASI ALMAK İÇİN LÜTFEN ŞUBELERİMİZİ ARAYINIZ.
WORK & TRAVEL BAŞVURULARI - (2/5/2015)
2014 - 2015 KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR. YOĞUN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ...
0312 432 17 16
info@expressenglish.com.tr

Bu sitenin Tüm hakları International Bridges Consulting LLC New York Kuruluşuna aittir. Tasarım ve tüm içerik tescilli olup parça parça veya tamamen kopyalanması yasaktır. II  Tasarım: Webimbenim