Ankara
0312 432 17 16
 

Work and Travel Konaklama

Express olarak sizi isterseniz konaklamayi isverenin sagladigi bir ise, isterseniz de konaklamayi kendinizin organize edecegi bir ise yerlestirebiliriz. Bu tamamen sizin isteginize, sizin tercihinize bagli.

 
Konaklamayi isverenin bulmasinin avantajlari
 
Amerika ya vardiginizda konaklamaniz hazirdir.
 
Konaklamayi isverenin bulmasinin dezavantajları
 
Isveren kimi zaman kendi koydugu kurallara saygi göstermenizi isteyecektir.
Isveren evde içki içme, sigara yasagi uygulayabilir.
Tanimadiginiz insanlarla ayni yerde konaklama yapmak durumunda kalabilir ve anlasamadiginiz bir is arkadasinizin olmasi durumunda, oda degistirme imkaniniz olmayabilir.
Konaklama için ödeyeceginiz ücret, büyük ihtimalle çevredeki diger konaklama alternatiflerine göre daha pahali olacaktir.
Basta bir depozito ödediginiz için, çalisma döneminizin sonuna kadar burada konaklamak zorunda kalirsiniz.
 
Konaklamayi ögrencinin ayarladigi durumda avantajlar
 
Arastirarak ve alternatifleri görerek isteklerinize göre ev kiralarsiniz.
Isverenlerin sagladigi konaklama yerlerinden daha uygun ücretlerle konaklama bulursunuz. Istediginiz arkadasınızla veya grup olarak ayni konaklamayi paylasirsiniz.
Memnun kalmadiginizda konaklamanizi veya oda arkadasinizi degistirebilirsiniz.
 
Konaklamayi ögrencinin ayarladigi durumda dezavatajlar
 
Amerika ya vardiginizda hazir kalacak bir yerinizin olmayisi ve ilk 3-5 günü hostel, arkadas yani, otel gibi geçici yerlerde kalarak, kalici konaklamanizi ayarlamak için çaba sarfetmek gerekir.
 
Konaklama Nasil Bulunur?
 
Konaklamanizi ayarlarken, ev arkadasi arayan diger Work and Travel ögrencilerini bulmanin en kolay yolu çalisma arkadaslarinizdan yardim almaktir. Diger bir yol ise halka açik büyük kütüphanelerde sik sik rastlayacaginiz ev arkadasi ilanlarina göz atmak olacaktir.
 
Amerika da kiralik ev ilanlari çesitli web sitelerinin yani sira yerel gazetelerde bulunur. Bu web sitelerinin en ünlüsü Craiglistdir. Özellikle büyük sehirlerde ev ve ev arkadasi arayanlar için en çok ziyaret edilen sitelerin basinda gelir. Ancak kisi küçük bir sehre gidiyorsa, konaklamayi oraya gittikten sonra bulabilir. Bunu da yerel gazete ilanlarindan yararlanarak yapabilir.
 
Ögrencilerin en çok tercih ettigi popüler ve turistik yerlerde bulunan isverenler genelde konaklama saglamazlar. Bunun nedeni bu yerlerde kalinabilecek otellerin veya kiralanabilecek evlerin olmasidir. Work and Travel ögrencilerinin yogun olarak tercih ettigi bu yerlerde ögrenciler otellerle anlasabilir ve ev kiralayabilirler. Ögrenciler ilk gittigi günlerde geçici süreyle hostellerde kalabilir ve daha sonra eve çikabilir.
 
Ögenciler ev, yurt ve otellerde, odalarin büyüklügüne göre 2-4 kisilik odalarda kalirlar. Su, elektrik faturalari kiranin içindedir.
 
Ortalama Konaklama Ücretleri
 
Bölgeden bölgeye degismekle birlikte konaklama ücretleri dogu kiyisi ve bati kiyisinda kisi basi haftalik 70 USD ile 150 USD civarinda, göller bölgesi ve iç eyaletlerde kisi basi haftalik 20 USD ile 70 USDdir. Konaklanan hemen hemen her yerde buzdolabi, klima, mikrodalga firin, sicak su gibi olanaklar mevcuttur.
Express English Ankara - (5/20/2016)
TESOL TÜM TÜRKİYE İÇİN TEK TELEFON 0312 432 17 16
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI ORTAOKUL - (5/14/2015)
1. FERUDİN BASHIROV - ANKARA MALTEPE ORTAOKULU 2. RABİA GÖKDENİZ - ÇORUM MERKEZ ORTAOKULU 3. FATMA ELİF BAKIRCI - DENİZLİ LÜTFİ EGE ORTAOKULU
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI - (5/14/2015)
1. SİMGE ERDOĞAN - ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 2. AHMET ÖZKILINÇ - KÜTAHYA NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ 3. ALİCAN AYDIN - İSTANBUL LİSESİ
TESOL SERTİFİKASI İngilizce Öğretmeni olmak ister misiniz? - (4/14/2015)
Çin, Japonya ya da Güney Kore'de aylık $2500 US ile 12 ay sözleşmeli İngilizce öğretmenliği için lütfen bizimle iletişim kurun.
TESOL SERTİFİKASI - (3/24/2015)
ONLINE TESOL KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AVANTAJLI FİYATLARLA TESOL SERTİFİKASI ALMAK İÇİN LÜTFEN ŞUBELERİMİZİ ARAYINIZ.
WORK & TRAVEL BAŞVURULARI - (2/5/2015)
2014 - 2015 KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR. YOĞUN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ...
0312 432 17 16
info@expressenglish.com.tr

Bu sitenin Tüm hakları International Bridges Consulting LLC New York Kuruluşuna aittir. Tasarım ve tüm içerik tescilli olup parça parça veya tamamen kopyalanması yasaktır. II  Tasarım: Webimbenim