Ankara
0312 432 17 16
 

Türkiyede Üniversite Okumak ile Yurtdışında Okumak 1

Eğitim sürecinde başarılı olma

 
Biz de Öğrenci, istemediği bölüm ve üniversitede okuduğu için derslerinde başarı göstermesi zordur.
 
 
Yurtdışında Öğrenci, kendisinin belirlediği bir üniversitede beğenerek seçtiği bölümde eğitim aldığı için başarılı olması kolaydır.
 
 
 
Eğitimi alınan meslekte başarılı olma
 
Biz de Öğrenci, istemediği bir mesleğin eğitimini aldığı ve arzu etmediği bir meslek sahibi olduğu için, mezuniyet sonrası is hayatında başarılı olma ihtimali düşüktür. 25-30 yıllık is hayati sürecini mutlu geçirme ihtimali de düşüktür. Bu, insanın yaşamının mutsuz ve basarisiz geçirmesi anlamına gelir
 
 
Yurtdışında Öğrenci, severek yapacağı bir mesleğin eğitimini aldığı için büyük ihtimalle hem mesleğinde başarılı olacak hem de is hayatını mutlu geçirecektir. Bu, kişinin yaşamının her alanına mutluluk ve basari getirecektir. Bu mutluluk tek kişi ile sinirli kalmayacak ona bu eğitim imkânını sunma özverisinde bulunan ailesi için de gurur ve mutluluk kaynağı olacaktır. 
 
 
Yıllık toplam maliyet
 
Biz de Özel Üniversitelerde, eğitim, konaklama, yemek, diğer harcamaların toplam maliyeti ortalama olarak 45.000 TL. 
 
 
Yurtdışında Ülkeden ülkeye farklılık göstermekle birlikte eğitim, konaklama, yemek ve diğer harcamalar ile yurtdışında okumanın toplam maliyeti 20.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. 
 
 
Eğitim süresi
 
Biz de Lisans eğitimi süresi 4 yıldır. Yabancı dili yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık eğitimi 1 yıldır. 
 
 
Yurtdışında Lisans eğitimi süresi büyük çoğunlukla 3 yıldır. Yabancı dili yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık eğitimi 1 yıldır.
 
 
4 yıl sonunda elde edilenler
 
Biz de Sadece diploma Türkiye de öğrenci 4 yılın sonunda sadece bir diplomaya sahip olur. Dil eğitimi genellikle yetersiz verildiği ve pratik yapma imkânı bulunmadığı için iyi seviyede bir yabancı dile sahip olmak güçtür.
 
 
Yurtdışında diploma çok iyi derecede en az bir yabancı dil bir yıllık iş tecrübesi demektir. Eğitim süresi 3 yıl olduğu için üçüncü yılın sonunda diplomasını alan öğrenci dördüncü yılını bir iste çalışıp, hem is tecrübesi edinerek hem de para kazanarak geçirir. Böylelikle 3 yıl boyunca harcamış olduğu eğitim giderlerinin büyük bir kısmını geri kazanmış olur. Hem eğitim süresince hem de iş hayatında kullandığı yabancı dili de mükemmel hale gelir.  
 
 
Diploma prestiji ve getirisi
 
Biz de Türkiye deki sıradan bir özel üniversiteden alınan diplomanın is dünyasında bir prestiji yoktur. Yüzbinlerce üniversiteli işsizin bulunduğu ülkemizde herhangi bir açıdan tercih sebebi oluşturmaz. İlerleyen is yaşamında kariyer planına herhangi bir etkisi olmaz, kişinin meslek hayatında yükselmesine katkı sağlamaz.
 
 
Yurtdışında Öğrenci, yurtdışında YÖK denkliği olan bir üniversiteden mezun olduğunda hem Türkiye de hem de Avrupa Birliği üyesi olan istediği ülkede çalışabilir. Ayrıca pek çok üniversitenin verdiği diploma Amerika, Kanada, Avustralya tarafından da tanınmaktadır.
 
 
Yabancı dil öğrenimi
 
Biz de Öğrenci, Türkiye de yabancı dilin gramerini, dil yapısını iyi öğrense de pratik imkânı yoktur. Dolayısı ile öğrenci mezun olduğunda iyi seviyede bir yabancı dile sahip olabilme ihtimali düşüktür.
 
 
Yurtdışında üniversitelerde eğitim dilinin İngilizce olmasının yani sıra öğrenciler kendi sınıfları ve kampüslerinde de diğer öğrenci ve öğretim görevlileriyle İngilizce iletişim kurmak zorundadır. Bu durum öğrencinin iyi derecede İngilizce öğrenmesini ve pratik yapmasını sağlar. Ayrıca öğrenci yurtdışında, İngilizce dışında yaşadığı ülkenin dilini de zaman içinde fark etmeden öğrenir.
 
 
Kazandırdığı vizyon ve kişisel gelişime katkısı
 
Biz de Öğrencinin üniversite eğitimi sırasında kazanacağı vizyon ve kişisel gelişim kesinlikle okuduğu bölümden kaynaklanmaz, aksine tamamen hızlı gelişim çağında bir genç olarak 4-5 yılını geçirdiği kampüs ve kampüsün bulunduğu şehirden kaynaklanır. Ayni bölümü okusalar bile üniversite eğitimini İstanbulun merkezinde alan bir öğrenci ile Anadoluda bir kasabada alan bir öğrencinin veya İstanbulun çok dışında Beylikdüzü, Kurtköy gibi yerlerde eğitim alan bir öğrencinin vizyon ve kişisel gelişim anlamında kazandıkları arasında dağlar kadar fark vardır. Şehircilik, kültür, sanat, spor, tarih, ulaşım ve diğer çeşitli hizmetler açısından kötü yasam standartları sunan bir kampüs ve bir şehir, öğrencinin vizyonu ve kişisel gelişimine bir katkı sağlamamakla birlikte öğrencide ciddi manada özgüven kaybına neden olur. 
 
 
Yurtdışında Öğrencinin gelişim çağının en önemli 4-5 yılını geçirdiği kampüs ve şehir öğrenciye sunabildikleriyle öğrenciyi ciddi manada şekillendirir. Şehircilik, kültür, sanat, spor, tarih, ulaşım ve diğer çeşitli hizmetler açısından yüksek yasam standartları sunan bir kampüs ve bir şehir kişiye sinirsiz kazanımlar sağlar. Yurtdışında, köklü üniversitelerin modern kampüslerinde eğitim alırken ayni zamanda gelişmiş ülke standartlarındaki şehirlerde yasayan öğrenci,  kişisel gelişim açısından sınırsız kazanımlar elde eder, geniş bir vizyona sahip olur ve kültürel-sanatsal ve sportif imkanlardan faydalanarak kendini her açıdan geliştirme fırsatı bulur.
 
Express English Ankara - (5/20/2016)
TESOL TÜM TÜRKİYE İÇİN TEK TELEFON 0312 432 17 16
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI ORTAOKUL - (5/14/2015)
1. FERUDİN BASHIROV - ANKARA MALTEPE ORTAOKULU 2. RABİA GÖKDENİZ - ÇORUM MERKEZ ORTAOKULU 3. FATMA ELİF BAKIRCI - DENİZLİ LÜTFİ EGE ORTAOKULU
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI - (5/14/2015)
1. SİMGE ERDOĞAN - ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 2. AHMET ÖZKILINÇ - KÜTAHYA NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ 3. ALİCAN AYDIN - İSTANBUL LİSESİ
TESOL SERTİFİKASI İngilizce Öğretmeni olmak ister misiniz? - (4/14/2015)
Çin, Japonya ya da Güney Kore'de aylık $2500 US ile 12 ay sözleşmeli İngilizce öğretmenliği için lütfen bizimle iletişim kurun.
TESOL SERTİFİKASI - (3/24/2015)
ONLINE TESOL KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AVANTAJLI FİYATLARLA TESOL SERTİFİKASI ALMAK İÇİN LÜTFEN ŞUBELERİMİZİ ARAYINIZ.
WORK & TRAVEL BAŞVURULARI - (2/5/2015)
2014 - 2015 KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR. YOĞUN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ...
0312 432 17 16
info@expressenglish.com.tr

Bu sitenin Tüm hakları International Bridges Consulting LLC New York Kuruluşuna aittir. Tasarım ve tüm içerik tescilli olup parça parça veya tamamen kopyalanması yasaktır. II  Tasarım: Webimbenim