Ankara
0312 432 17 16
 

IELTS Sınavı Hazırlık Kursu

İngiltere, Avusturalya, Kanada ve Yeni Zelandadaki Üniversiteler ve Kurumlar için Başarı Express IELTS Kurslarından geçer.
 
IELTS nedir?
Açılım olarak IELTS The International English Language Testing System Uluslarası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavıdır.
 
Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi ölçmek için yapılır.
 
IELTS puanınız ile İngiliz kültürünün yaşandığı ülkelerdeki üniversitelere kayıt olabilir ve iş başvurularında bulurken ingilizce seviyenizi belirtmek için kullanılır.
 
Bunun yanı sıra IELST puanınızın TOEFL denkliğini almanız durumunda Amerikadaki üniversitelerdede kullanabilirsiniz.
 
Ayrıca, IELTS puanını ülkemizde de bütün üniversiteler de kullanabilirsiniz.
 
Sınav dil ölçümleri konusunda dünyanın en önde gelen uzmanları tarafından geliştirilmiştir. İyi bir uluslararası itibara sahiptir ve üniversiteler, işverenler, göçmenlik yetkilileri ile profesyonel ortakları da dâhil olmak üzere dünya çapında 100,000den fazla kurum tarafından kabul edilmektedir.
 
Benzersi bir biçimde IELTS, İngilizce konuşma becerilerinizi yüz yüze konuşma sınavıyla test eder, bu gerçek biriyle konuşarak değerlendirmeniz anlamına gelir. 
İngilizce konuşma yetilerinizin en etkili ve doğal şekilde test edilmesi anlamına gelir.
 
IELTS kimler için gereklidir?
 
Eğitim için IELTS
 
IELTS uluslarası eğitim için kapıları açar. Sınav Ivy League diye kabul edilen Amerikanın sekiz seçkin üniversitesi de dâhil binlerce Birleşik Devletler üniversitesi ile Avusturalya, Kanada, Yeni Zellanda ve Birleşik Krallık ve Avrupadaki İngilizce eğitim veren kurum tarafından kabul edilir.
 
İş için IELTS
 
IELTS dünya çapında İngilizce konuşan ülkelerdeki işverenler ve profesyonel ortakları tarafından kabul edilen dünyanın önde gelen İngilizce dil testidir.
 
Göçmenlik için IELTS
 
İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmeyi planlıyorsanız, İngilizce dil becerileriniz sizin için önemli olacaktır. Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere pek çok İngilizce konuşulan ülkede hükümetler IELTS sınavını göçmenlik işlemlerinde ve öğrenci vizesi başvurularında kullanır.
 
IELTSe kimler ihtiyaç duyar?
 
Üniversite hazırlık sınıfını atlamak isteyen öğrenciler
 
Master ya da doktora derecesi için başvurmak isteyen öğrenciler
 
IELTS sınavı Türkiyedeki tüm üniversiteler tarafından kabul edilir. Üniversiteler kabul edecekleri minimum seviye puanını belirleme hakkına sahiptirler ve sınava girenler ilgili departmanlarla iletişim kurarak gerekli bilgiyi ve eğitimleri için almaları gereken belirli dersleri öğrenmekle yükümlüdürler.
 
Özellikle ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avusturalyada yurtdışı lisans ve yüksek lisans programına katılmak isteyen öğrenciler
Bir iş başvurusu ya da yabancı dil ödeneği almak için İngilizce yeterliliklerine kanıt göstermesi gerekenler. Yurtdışına göçmek ya da yurt dışında çalışmak için başvuranlar.
 
Diğer sınavlardan farkı
 
IELTS diğer tüm yazılı sınavlardan farklıdır. Bu tarz sınavlara eğitim sistemlerinden tanıdık olan adayların bu sınavdan daha iyi puan almaları olasıdır. IELTS dışındaki pek çok diğer sınav bilgisayar tabanlıdır.
 
IELTSin bir diğer avantajı ise sınavın konuşma üzerine olan bölümünün yüz yüze yapılmasıdır. Bir bilgisayar, mikrofon ve kulaklıkla sözlü bölümleri yapılan diğer sınavlardan farklı olarak deneyimli sınav görevlileri tarafından yürütülen bu bölümde adaylar gerçek bir sohbetin içinde kendilerini en iyi şekilde ifade etme imkânı bulurlar.
 
Bilgisayar tabanlı sınavlarda adaylar, aynı zamanda sınavın farklı bölümlerini yapmak durumundadırlar. Bu tarz durumlar adayları konsantrasyon sorunları yaşamalarına neden olabilir. IELTS sınavında ise dinleme, okuma ve yazma bölümleri tüm adaylar için aynı zamanda başlar ve biter. Konuşma bölümü için ise her aday kendilerine ayrılan zamanda sınav olurlar.
 
IELTS sınav formatı ve puanlama
IELTS sınavı dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak belirlenen dört alandaki becerilerinizi üç saatin altındaki bir sürede sınamaktadır.
 
IELTS sınavı dünya çapında organizasyonlar ve sınava girenler tarafından denenmiş ve güvenilirlik kazanmıştır ve sınav üzerinde 20 yıldan uzun bir süredir belirgin bir değişiklik yapılmamıştır.
 
Dinleme, okuma ve yazma sınavları aynı gün içinde arka arkaya ve ara verilmeden yapılır. Konuşma sınavınız yazılı sınavınızdan önceki ya da sonraki üç gün içinde yapılır. Konuşma sınavının tarihi test merkeziniz tarafından belirlenir. Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav tarihinizden dört gün önce, Salı günleri, saat 18:00'den sonra açıklanır.
 
IELTS sınavının iki versiyonu vardır. IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitim. Hangi versiyonu seçerseniz seçin herkes aynı dinleme ve konuşma sınavlarını alır. Okuma ve yazma bölümlerinin içerikleri aldığınız sınavın IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim olmasına göre değişir.
 
IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitim tam olarak aynı seviyede ölçülmektedir.
 
IELTS puanları
 
Sınavdan kalmanız mümkün değil. IELTS her seviyedeki İngilizce dil becerilerinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Dört alandaki becerilerinizin 1-9 arasında puanlaması temel alınarak oluşturulan ve genel sınav puanınızı öğrenirsiniz. Puanınız 5.0, 6.0, 7.0 gibi tam puan ya da 5.5, 6.5,7.5 gibi buçuklu puan olabilir.
 
Genel ortalama puanınız göçmenlik, üniversite başvurusu ya da İngilizce konuşulan bir ülkede iş başvurusu için önemli olabilir.
 
Sözlü sınavdan ne beklemeli?
 
Sözlü sınav, sertifikalı bir IELTS sınav sorumlusu ile karşılıklı konuşma şeklindedir. Sözlü sınav üç bölümden oluşur. Bir ses kasedine ya da dijital kayıt cihazına kaydedilir. Her bölümün süresi dolduğunda sınav sorumlusu tarafından durdurulursunuz ve bir sonraki bölüme geçersiniz.
 
Sınav sorumlusu kesin çizgilerle belirlenmiş kurallara bağlı kalacaktır ve adayın performansıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmayacaktır.
Express English Ankara - (5/20/2016)
TESOL TÜM TÜRKİYE İÇİN TEK TELEFON 0312 432 17 16
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI ORTAOKUL - (5/14/2015)
1. FERUDİN BASHIROV - ANKARA MALTEPE ORTAOKULU 2. RABİA GÖKDENİZ - ÇORUM MERKEZ ORTAOKULU 3. FATMA ELİF BAKIRCI - DENİZLİ LÜTFİ EGE ORTAOKULU
KOMPOZİSYON YARIŞMASI SONUÇLARI - (5/14/2015)
1. SİMGE ERDOĞAN - ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 2. AHMET ÖZKILINÇ - KÜTAHYA NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ 3. ALİCAN AYDIN - İSTANBUL LİSESİ
TESOL SERTİFİKASI İngilizce Öğretmeni olmak ister misiniz? - (4/14/2015)
Çin, Japonya ya da Güney Kore'de aylık $2500 US ile 12 ay sözleşmeli İngilizce öğretmenliği için lütfen bizimle iletişim kurun.
TESOL SERTİFİKASI - (3/24/2015)
ONLINE TESOL KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AVANTAJLI FİYATLARLA TESOL SERTİFİKASI ALMAK İÇİN LÜTFEN ŞUBELERİMİZİ ARAYINIZ.
WORK & TRAVEL BAŞVURULARI - (2/5/2015)
2014 - 2015 KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR. YOĞUN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ...
0312 432 17 16
info@expressenglish.com.tr

Bu sitenin Tüm hakları International Bridges Consulting LLC New York Kuruluşuna aittir. Tasarım ve tüm içerik tescilli olup parça parça veya tamamen kopyalanması yasaktır. II  Tasarım: Webimbenim